Josef Hrubec

Zaměření: Indie

Jsem vystudovaný ekonom s inženýrským titulem z oboru Obchodní management z Vysoké školy ekonomické v Praze. Na téže škole jsem v roce 2019 dokončil studium MBA, které jsem částečně studoval na Imperial College Business School v Londýně. V současné době dokončuji magisterské studium v oboru Asijská studia na Metropolitní Univerzitě v Praze.

Mou hlavní oblastí zájmu je řízení a rozvoj projektů s převládajícím důrazem na Indii, kde jsem žil v letech 2008-2015. Druhým hlavním zájmem je efektivní řízení týmů v oblasti zákaznického servisu.

Při své práci čerpám z mnohaletého působení ve městech Kalkata, Nové Dillí, Mumbai či Bangalore, v nichž jsem zastupoval české firmy Linet, VH Services a CONTEG. Desítkám dalších českých firem jsem přímo v místě poskytoval konzultační služby, např. při ověřování relevantnosti jejich potenciálních obchodních partnerů, atp. Téměř jeden rok jsem též působil ve vzdálené himalájské oblasti indického státu Jammú & Kašmír jako vedoucí mise vzdělávacího projektu Sluneční školy (www.suryaschool.org).

Projektové zkušenosti jsem získal ve společnosti InBEV, kde jsem byl součástí týmu zodpovědného za přesun finančních aktivit z německých pivovarů do pražského centra sdílených služeb – stejně tak poté pro firmu Johnson & Johnson z Bruselu do Prahy.

Věnuji se odborně fenoménu “frustrace českých firem z působení na indickém trhu”, kdy jsem svou diplomovou práci na MBA zaměřil na téma „Jak uspět v Indii? Mezikulturní aspekt jako hlavní faktor“. Dále mě obecně zajímají psychologické aspekty indické populace a rovněž se soustřeďuji na problematiku přeshraničního sporu Indie s Čínou.

V současné době žiji v České republice společně s mou indickou manželkou. Půl roku jsem žil ve Velké Británii, čtyři měsíce v Irsku a čtyři měsíce v Německu. Po dobu měsíce jsem žil v Rumunsku, Nepálu, Belgii.

Pracuji v českém a anglickém jazyce, dobře se dorozumím také německy a hindsky.